SIK SORULAN SORULAR

 • Araçlarınızda bulunan sigortalar nelerdir?

  Tüm araçlarımız Full Rent A Car kaskoludur. Talep edilen fiyatlara kasko ücreti dahildir.

 • Kiraladığım araç için depozit ödemem gerekli midir?

  Geçerli pasaport ve uçuş bilgisi alınan yurtdışı müşterilerinden depozito talep edilmez. Gerekli görüldüğü durumlarda, bizden ilk defa araç kiralacak olan yurtiçi müşterilerinden kredi kartı provizyon işlemi talep edilebilmektedir.

 • Kiraladığım araçla yurtdışına çıkabilir miyim?

  Şirket prosedürleri gereği kiraladığınız araçla yurtdışına çıkamazsınız.

 • Nasıl fatura talebinde bulunabilirim?

  Rezervasyon sırasında verdiğiniz bilgilerle beraber adınıza fatura hazırlanmaktadır. Aracı teslim ettikten sonra faturanızı talep edebilirsiniz.

 • Kredi kartım olmadan sizden araç kiralayabilir miyim?

  Aksi bir durum olmadığı sürece, kredi kartınız olmadan havale ile istediğiniz para birimiyle ödeme yaparak araç kiralayabilirsiniz.

 • Araç fiyatları değişmektedir. Bunun nedeni nedir?

  Size en iyi hizmeti en uygun fiyata sağlamak için belirli dönemlerde kampanyalar, indirimler yapmaktayız. Bunlar fiyatların değişmesine neden olabilir.Ayrıca kiralık araç fiyatları teslimat noktasına ve talebe göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyat garantisiyle HG Oto Kiralamadan hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

 • Ödeme türleri nelerdir?

  Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra ödemelerinizi kredi kartı, sanal pos veya havale ile istediğiniz para birimiyle yapabilirsiniz.

 • Ön ödeme yapmadan araç kiralayabilir miyim?

  Aksi bir durum olmadığı sürece, sitemiz, çağrı merkezimiz üzerinden hiç bir ön ödeme yapmaksızın rezervasyon yapabilirsiniz.

 • Neden araç teslimatında sözleşme imzalamam gerekiyor?

  İmzaladığınız sözleşme HG Oto Kiralama'nın taşıtın kullanımını size bırakmayı, buna karşılık sizin kira bedelini ödemeyi üstlendiğini gösteren bir sözleşmedir.

 • Sigorta ve kasko hangi koşullarda geçerlidir?

  Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir. Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez. Belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz

 • Kiralanan araçlarda hırsızlık sigortası var mı?

  Araçlarımızda hırsızlık sigortası vardır. Hırsızlık sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan aracın çalınması durumunda oluşan hasarlarda kiralayanın sorumluluğunu azaltır. Hırsızlık ile ilgili gerekli önlemleri almadığınız durumda firma tüm hasarı sizden talep eder. Kiralayan kişi önlem almadığı takdirde oluşan hasarı ödemekle yükümlüdür.

 • Kiralanan araçlarda kaza - hasar sigortası var mı?

  Araçlarımızda kaza-hasar sigortası vardır. Kaza-hasar sigortası ödediğiniz kiralama bedeline dahildir. Bu sigorta kiralanan araçta meydana gelecek hasarları kapsar. Lastikler, farlar, camlarda, araç şasisi, kapı kilitleri veya anahtarlarda meydana gelen hasarlar ile çekici ücreti kaza hasar sigortası kapsamına girmez.

 • İkinci sürücü için ücret ödemem gerekli midir?

  Kiraladığınız aracın sınıfına göre ikinci sürücüde de ekonomi grup araçlarda en az 21 yaşında ve 1 yıllık ehliyet, orta grup araçlarda 25 yaş ve 2 yıllık ehliyet, üst grup araçlarda 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet sahibi olması koşulları aranır. Rezervasyon sırasında ikinci sürücü talebini belirtmeniz gerekir. Belirtilmemesi durumunda ikinci sürücü sigorta kapsamı dışında tutulur ve meydana gelecek bir hasarda sigorta veya kasko devreye girmez.

araç kiralama web tasarımı